Ozonoterapie

Ozonoterapie je léčebná metoda, která se využívá k léčbě mnoha zdravotních problémů včetně problémů s kůží a srstí. Při ozonoterapii se využívá ozonu, což je zvláštní forma kyslíku, která má silné antioxidační účinky. Ozón má schopnost zlepšit průtok krve, zvýšit využití kyslíku a stimulovat imunitní systém.

V oblasti péče o srst a kůži u psů se ozonoterapie používá jako doplňek k tradiční léčbě. Často používá k léčbě kožních problémů jako jsou například různé kožní infekce, záněty kůže, akné, ekzémy, svědění a alergie. Ozonoterapie může pomoci snížit zánět a svědění a podpořit hojení poškozené kůže.

Ozonoterapie také pomáhá zlepšit krevní oběh a urychluje regeneraci tkání, což přispívá k rychlejšímu hojení zranění a chirurgických zákroků. Také může pomoci u psů s chronickými onemocněními, jako je například epilepsie, nebo neurologické poruchy a kardiovaskulární problémy. Kromě toho se používá jako prevence a podpůrná terapie u nádorových onemocnění, protože ozón podporuje imunitní systém a pomáhá zpomalit růst nádorů.

Pro koho je vhodné ozonoterapii využít?

  • pro pejsky, trpící kožními problémy (nejčastěji např. buldočci, buldoci, amer. staf. teriér v uměle vytvořených barevných variacích). Posiluje imunitní systém kůže, zabraňuje línání, zabraňuje cuchání srsti. Významně podporuje růst a obnovu srsti.
  • pro pejsky, kteří doma „pořád ztrácejí chlupy“ (krátkosrstá plemena – jezevčíci, buldoci, buldočci, Jack Russellové, bull plemena, středněsrstá plemena – ovčáci, pastevci). Protože jsou perličkovou masáží s ozónem posilovány vlásečnice zásobující chlupové cibulky, příznivě ovlivňují stavy nadměrného línání.
  • pro pejsky, kterým chcete dopřát výbornou relaxační péči
  • pro pejsky, kteří mají nedostatek pohybu kvůli různým pohybovým omezením, při rehabilitaci poúrazových stavů, pro staré psy nebo psy s nedostatkem pohybu – zlepšují cirkulaci krve
  • pro pejsky v psychické zátěži (psí sporty, výstavy, stres… )
  • pro pejsky, kteří sportují funguje jako hydromasáž svalů (především borderky, australští ovčáci)
  • pro naháče trpící na komedony poslouží jako hloubkové vyčištění kůže
  • pro pejsky po trimování – pro vyčištění chlupových folikulů a zklidnění kůže jako prevence vzniku zánětu kůže
  • jsou vhodným doplňkovým léčebným procesem v řadě onemocnění. O3 obsažený v bublinkách roztahuje vlásečnice v kůži i v podkoží a okysličují krev. Tím stimulují celý krevní oběh i srdeční činnost, usnadňují dýchání a pracovní režim všech vnitřních orgánů.
  • pro nahé psy a kočky